Ողբերգական ավտովթարի հետևանքով մահացածը դպրոցի տնօրեն էր. նոր մանրամասներ
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Սևանի քննչական բաժնի ավագ քննիչ Անդրանիկ Անտոնյանի որոշմամբ ՀՀ քր-օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցված քրեական գործի շրջանակում պարզվել է հունվարի 2-ին Գեղարքունիքի մարզում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով մահացածի, վարորդի և վիրավորի ինքնությունը:
Պարզվել է, որ ավտոմեքենան վարել է Գեղարքունիքի մարզի Վերին Գետաշեն գյուղի բնակիչ, 40-ամյա Մանվել Սարգսյանը: Վթարի հետևանքով հիվանդանոց են տեղափոխվել Մ. Սարգսյանը, մյուս ուղևորներ, նրա եղբայրը, նույն գյուղի բնակիչ, 45-ամյա Միքայել Սարգսյանը և նրա հայրը, նույն գյուղի բնակիչ, 72-ամյա Նուրադին Սարգսյանը: Հիվանդանոցում Մ. Սարգսյանը մահացել է,այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը:
Աղբյուրի տեղեկություններով, նա Վերին Գետաշեն գյուղի դպրոցի տնօրենն էր: Ինչպես ավելի վաղ դեպքի վայրից հայտնել էր ֆոտոլրագրողը, հունվարի 2-ին ողբերգական ավտովթար էր տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 15:50-ի սահմաններում, Opel Astra մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը՝ Երևան-Սևան-Իջևան ավտոճանապարհի 58 կմ հատվածում, դեպի Գավառ ընթանալիս, դեռևս անհայտ հանգամանքներում դուրս էր եկել ճանապարհի երթեևեկելի գուտուց, բախվել բետոնե արգելապատնեշին, կոտրել այն և մի քանի պտույտ շրջվելով, հայտնվել ձորում:
Վթարի հետևանքով 3 հոգի, որոնց ավտոմեքենայից դուրս էին բերել քաղաքացիները՝ օպերատիվորեն դեպքի վայր ժամանած Արտակարգ իրավիճակների նախարարության Փրկարար ծառայության Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության Սևանի հրշեջ-փրկարարների հետ, տեղափոխվել էին «Սևան» բժշկական կենտրոն:
Վիրավորներից մեկին հիվանդանոց էր տեղափոխել Սևանի հիվանդանոցի շտապօգնության բրիգադը, մեկին՝ փրկարարներն իրենց ծառայողական ավտոմեքենայով, իսկ երրորդին էլ քաղաքացիները: