Էս պահին մեր տղերքին տանջում են, դու էդ հարցը թողնում ես մի կողմ ու ասում ես, ինչ-որ անորոշ ապագայում երկաթուղի ես սարքելո՞ւ․ Սևակ Հակոբյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
Yerevan.today կայքի գլխավոր խմբագիրր Սևակ Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․
«Նիկոլն ասում էր՝ գնում եմ բանակցելու գերիների հարցով, մեզ համար առաջնային է, էդ ցավը բոլրիս ցավն է, ի՞նչ կապ ունի, թե որ մեկիս տղուն են գերի վերցրել։ Ծնողներին ասում էր` թող ցույց չանեն, չխանգարեն, որ բերեմ գերիներին։ Գնաց, բանակցեց ու հիմա ասեք մի բառ, որ կա էդ անտեր տեքստում գերիների մասին, մի բառ ասեք անհետ կորածների մասին, փախստականների, Արցախի կարգավիճակի մասին։
Բա որ սրանք չես քնարկել, բա ի՞նչ ես քննարկել․ որ երկաթուղով գնաս Ադրբեջա՞ն։ Էն, որ մեր տղերքին էս պահին Բաքվում տանջում են, դա 100 տոկոս է, միջազգային զեկույցներ կան։ 5 հոգի Ադրբեջանից բերել էին, մեկը դիակ էր։ Էս պահին մեր տղերքին տանջում են, դու էդ հարցը թողնում ես մի կողմ ու ասում ես՝ ինչ-որ անորոշ ապագայում երկաթուղի ես սարքելո՞ւ։ Ադրբեջանի հետ առևտուր անելը մեզ համար առաջնային հարցն է՞ր, Ադրբեջանի սահմանը բացելը առաջնային հարցն է՞ր։
Դու անգամ չես էլ փորձել մի գերու հարց լուծել, չես էլ ասել՝ գոնե մի 10 հոգու վերադարձրեք ինձ, որ ես կարղանամ գոնե մի արդյունքով մտնեմ իմ երկիր, գոնե մնամ էդ պոստին։ Գնացել ես, ինչ տվել են գլուխդ կախ ստորագրել ես, թքել են վրադ, ու եկել-ասում ես երկաթուղի՞։
Երկու տարի առաջ ասում էիք, թե վերջապես Լարսին այլընտրանք ենք սարքում։ Թիմակիցդ վռազ ծովային օրենք բերեց, լաստանավեր էր առնում․ էդ ծրագիրը «դոռդ ու բեշ» արիք, հիմա էլ թուրքի հետ ախպերություն ես անո՞ւմ։
Ժողովուրդ, առաջնայինը, հրատապը սրան սի․,իր անելն ա։ Մնացածի մասին՝ հետո»։