«Թովմասյան» հիմնադրամը, Արման Մայիլյանը և այլ սփյուռքահայ գործարարներ ՀՀ-ին կնվիրաբերեն 22 շտապօգնության մեքենա և բժշկական սարքավորումներ
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամը հաղորդագրություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասվում է․
«Սեպտեմբերի 27-ից՝ պատերազմի առաջին իսկ օրերից առ այսօր, «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամը, իր գործունեության կարեւոր առանցք դարձնելով պատերազմից տուժած բնակչության եւ զինծառայողների աջակցությունը, շարունակում է օգնել ու աջակցել նրանց եւ Հայաստանում գտնվող արցախցի ընտանիքներին։
Իրականացվող աջակցության շրջանակներում այս անգամ «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամը և սփյուռքում բնակվող հայ գործարար Արման Մայիլյանը կազմակերպել են հերթական հումանիտար օգնությունը, որին միացան նաև սփյուռքում բնակվող մի շարք այլ հայրենասեր գործարարներ, ովքեր անտարբեր չգտնվեցին տիրող ծանր իրավիճակի նկատմամբ եւ իրենց ծավալուն աջակցությամբ նպաստեցին եւս մի կարեւոր գործի իրագործմանը։ Նախաձեռնության շրջանակներում ձեռք բերվեց 22 շտապօգնության մեքենա՝ ամբողջությամբ համալրված բժշկական բարձրագույն սարքավորումներով, որոնք անհատույց կտրամադրվեն Հայաստանի Հանրապետությանը։
Այսօր այդ 22 շտապօգնության մեքենաներից 2-ը եւ մի շարք այլ կարեւոր ու չափազանց անհրաժեշտ բժշկական սարքավորումներ հասան Հայաստան։
Այս օրհասական պահին ձեռնարկված օգնությունը անասելի կարեւոր է մեր հայրենակիցների ու զինվորների առողջության ու անվտանգության պահպանման համար։
Առանձնահատուկ շնորհակալություն ենք հայտնում այն բոլոր հայրենասեր անհատներին, ովքեր իրենց բարեգործական գործունեությամբ աջակցեցին այս նախաձեռնությանը։ Ստորեւ ներկայացնում ենք ծրագրին մասնակցություն ունեցած բարերարներին՝