Երևի տեսանյութն ուղարկել են Նիկոլին, որ նայի հանգստանա, հեռախոսը լպստի քնի․ պատկերացնում եմ, թե ինչպես են ԱԼՖԱ-ի տղաները զզվում նրանից. Արա Սաղաթելյան
Իմ գործի հիմքում դրված մակուլատուրան չի գրվել ԱԱԾ-ում, ԱԱԾ-ն գտնվում է աննախադեպ քաղաքական ճնշման տակ: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Արա Սաղաթելյանը, ով քիչ առաջ ազատ արձակվեց Վերաքննիչ դատարանի որոշմամբ:
Սաղաթելյանն ասաց, որ գրասենյակը խուզարկելու ժամանակ 7 հոգի ԱԼՖԱ ջոկատից մարդ է եղել. «Ինձ տարել են ԱԱԾ-ի 3-րդ հարկով: Ես պատկերացնում եմ, թե ինչպես են ԱԱԾ-ի պարկեշտ սպաներն ու ԱԼՖԱ-ի տղաները զզվում Նիկոլ Փաշինյանից:
Նրանց հարկադրում են, որ երեկոյան ժամը 10:30-11:00-ին ինձ տանեն ԱԱԾ-ի երրորդ հարկով, կզած վիճակում, ձեռքերը մեջքի հետևը: Ուր էի փախնելու ես ԱԱԾ-ի երրորդ հարկից: Երևի այդ վիդեոն նկարել էին, ուղարկել Նիկոլ Փաշինյանին, որ նայի հանգստանա, մի հատ էլ հեռախոսը լպստի ու քնի»: