Ով է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի նորանշանակ տեղակալը և ի՞նչ կենսագրություն ունի
Փետրվարի 18-ին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել, որում ասվում է․ «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 13-րդ մասով՝ Տարոն Չախոյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ»։   Իրավաբան.net-ը ներկայացնում է նրա կենսագրությունը։   Տարեթիվ, ամսաթիվ, ծննդավայր 24 հունվարի 1989 թ., ք. Արթիկ Կրթություն 2005 – 2009թթ. – Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան, Հաշվողական մեքենաներ, համալիրներ և ցանցեր, բակալավրիատ Աշխատանքային գործունեություն 2009 – 2012թթ. – Երևանի կապի միջոցների գիտահետազոտական ինստիտուտ' միկրոպրոցեսորային համակարգերի նախագծող, ծրագրավորող 2012 – 2015թթ. – Memoir Systems Inc., Yerevan Branch՝ ճարտարագետ – ինժեներ 2015 – 2016թթ. – Cisco Internetworking' ճարտարագետ – ինժեներ 2021թ. փետրվարի 18-ից՝ Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Կուսակցական պատկանելություն Անկուսակցական Անձնական տվյալներ Ամուսնացած չէ: