Ողբերգություն Հայաստանում. կա զոհ և վիրավորներ
Այսօր՝ ապրիլի 4-ին, խոշոր ու ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզւոմ: Ժամը 14:30-ի  սահմաններում Արտաշատ-Ոստան-Քաղցրաշեն գյուղամիջյան ճանապարհին, դեռևս անհայտ հանգամանքներում, բախվել են Nissan X-Trail,  Nissan Bluebird և ВАЗ 2106 մակնիշի ավտոմեքենաները:  Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով 4 հոգի, որոնց առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիներն ու օպերատիվորեն ժամանած Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության Արտաշատի թիվ 23 հրշեջ-փրկարական ջոկատի փրկարարները,  Արտաշատի հիվանդանոցի բժիշկների  կողմից նախ տեղում առաջին բուժօգնություն են ստացել, ապա տեղափոխվել «Արտաշատ» բժշկական կենտրոն:  Օպերատիվորեն դեպքի վայր են ժամանել նաև ճանապարհային ոստիկանության  2-րդ սպայական գումարտակի 1-ին վաշտի 2-րդ դասակի ծառայողները՝ գումարտակի հրամանատարի տեղակալ Արամ Ադիբեկյանի, վաշտի հրամանատար Գրիգոր Պողոսյանի,   դասակի հրամանատար Կարապետ Հարությունյանի գլխավորությամբ:  Մինչ դեպքի վայրում աշխատում էր նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ  Գևորգ Պողոսյանը, հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում, որ վիրավորներից մեկը   մահացել է:  Վթարի մասին ՃՈ 1-77 օպերատիվ կառավարման կենտրոնի պատասխանատու հերթապահ Երվանդ Ալեքսանյանը տեղեկությունը փոխանցել է Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչություն, որտեղից ժամանել է քննչական խումբը՝ հատկապես կարևոր գործերով ավագ քննիչ  Գարիկ Թառոյանի գլխավորությամբ, ում կողմից փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քր օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով:  Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենաները տեղափոխվում են  ոստիկանության Արտաշատի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք:  Տեղում ուժեղացված ծառայություն է կատարում ոստիկանության Արտաշատի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ քրեական հետախուզության  բաժանմունքի ավագ օպերլիազոր Մարտին Խաչատրյանի գլխավորությամբ, որպեսզի քննչական խումբը կարողանա դեպքի վայրի զննություն կատարել: Դեպքի վայր են ժամանել նաև Արարատի մարզի ոստկանապետ Կամո Ցուցուլյանն ու ոստիկանության Արտաշատի բաժնի պետ Դավիթ Պետրոսյանը: Ոստիկանությունն ու քննչական  վարչությունը պարզում են վարորդների,  մահացածի և վիրավորների ինքնությունը: