Հովհաննես Ազոյանի սկանդալային մեկնաբանությունը՝ Ալիևի բացած «պուրակի» մասին
iPress.am-Դերասան Հովհաննես Ազոյանն, անդրադառնալով   Ադրբեջանում բացված այսպես կոչված «պուրակում» արցախյան պատերազմին առնչվող ցուցադրություններին , ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Սա ատելության հրապարակային դրսևորում է։ Այս կարգի քայլերը անհեռատես են, ցածրակարգ են ու փոքրոգի։
Սա խոսում է այն բանի մասին, որ Ադրբեջանի ղեկավարները չեն հաղթահարել ատելությունը և դուրս չեն եկել պատերազմի էֆորիայից, ցավոք սրտի։
Խաղաղաղությունը այլընտրանք չունի, բայց այսպիսի քայլերը և նմանատիպ մոտեցումները հետաձգում են այդ այդքան կարևոր խաղաղությունը երկու ժողովուրդների միջև։
Վստահ եմ, որ Ադրբեջանում կգտնվեն առողջ մտածող մարդիկ, ովքեր կդատապարտեն այս անքաղաքակիրթ արարքը։
Թող խաղաղությունը տիրի աշխարհին։
This is a public expression of hatred.  Such steps are short-sighted, inferior and timid.  This speaks about the fact, that the leaders of Azerbaijan didn’t  overcome hatred and they still didn’t come out of the euphoria of the war, unfortunately.
There is no alternative to peace, but such steps and such approaches delay that much-needed peace between the two nations.
I am sure, that there will be sane people in Azerbaijan, who will condemn this uncivilized act.
Let peace rule in the world''.