Ինտերօրթո գերմանական պրոթեզավորման կենտրոնում աշխատում են պրոթեզավորման ոլորտի առաջատար մասնագետներ
Պրոթեզավորման կարիք ունեցող զինհաշմանդամներ և քաղաքացիական անձիք, այս տեղեկությունը Ձեզ համար է:
Անվճար պրոթեզավորում և վերականգնողական ծառայություն. Ինտերօրթո գերմանական պրոթեզավորման կենտրոնը հոգում է վերին և ստորին վերջույթների պրոթեզավորման կարիք ունեցող անձանց խնդիրները:
Ինտերօրթո գերմանական պրոթեզավորման կենտրոնը Հայաստանում գործում է 20 տարուց ավել, երբ հազարավոր քաղաքացիներ ունեին պրոթեզավորման կարիք: Հետո 90-ականների Արցախյան պատերազմից տուժածներն ավելացան կենտրոնի շահառուների ցանկում. հիմա Արցախյան վերջին պատերազմի զինհաշմանդամներն են կենտրոնի հոգածության կենտրոնում: Զուգահեռաբար, կենտրոնը պրոթեզավորման ծառայություններ է մատուցում նաև պրոթեզավորման կարիք ունեցող քաղքացիական անձանց:
Սպասարկումն ԱՆՎՃԱՐ է բոլորի համար՝ անկախ պրոթեզի տեսակից կամ բարդությունից: Ծախսերը հոգում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը՝ պետպատվերի շրջանակում:
Ինտերօրթո գերմանական պրոթեզավորման կենտրոնը պրոթեզավորման ոլորտում միաջազգային առաջատար գերմանական Ottobock ֆիրմայի պաշտոնական ներկայացուցիչն է Հայաստանում, իսկ կենտրոնի առավելությունները ստորև թվարկվածներով չեն սահմանափակվում.