Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի վետերան Ռաֆիկ Քեվեյան. «Այսօր ես 95 տարեկան եմ, բայց իմ կյանքում Տիգրան Արզաքանցյանի նման մեկին չեմ հանդիպել »
Բարեգործական հիմնադրամի նախագահ Տիգրան Արզաքանցյանը և գործադիր տնօրեն Վարսենիկ Գրիգորյանը հարգեցին Հայրենական մեծ պատերազմում զոհվածների հիշատակը: Ծովազարդում նրանք ծաղկեպսակ դրեցին Հայրենական մեծ պատերազմում զոհված հայերի հուշարձանին:
Ապա նրանք այցելեցին վետերաններին, որոնց երկար տարիներ միշտ շնորհավորում և օգնում են: Երբ հիմնադրամը նոր սկսեց սատարել հերոսներին, նրանք երկու հարյուր հոգի էին, այժմ մնացել են վեց վետերաններ... «Մենք մայիսի 9-ը համարում ենք հաղթական տոն:Հայ ժողովուրդը մասնակցել է ֆաշիզմի դեմ պայքարին: Հպարտ եմ, որ անձամբ ճանաչում եմ հերոսներին, հայ գեներալներին, մարշալներին: Այս օրը չպետք է մոռացվի», - համոզված է Տիգրան Արզաքանցյանը: Նա վետերաններին մաղթեց երկար կյանք, որպեսզի նրանք պատմական կարևոր փաստերն ու ավանդույթները փոխանցեն իրենց թոռներին և ծոռներին:Нет описания.
«Տիգրան Արզաքանցյան» հիմնադրամը երկար տարիներ ավանդաբար այցելել է վետերաններին և այս տարի շարունակում է իր հին ու բարի ավանդույթը: Տիգրան Արզաքանցյանը և Վարսենիկ Գրիգորյանը այցելեցին Գավառի տարածաշրջանի վեց վետերանի: Առաջին այցը Ծովազարդ համայնք էր, համայնքի միակ վետերան ՝ 97-ամյա Արամայիս Կատվարյանին: Վետերանը շնորհակալություն հայտնեց հովանավորին և առողջություն մաղթեց նրան և նրա ընտանիքին. «Ապրեք երկար: Շնորհակալություն շնորհավորանքի և աջակցության համար: Թող ձեր բոլոր գործերը հաջողությամբ պսակվեն »:Нет описания.
Համայնքի ղեկավար Արամայիս Ենգոյանը նշեց, որ վետերանները միշտ գտնվում են Տիգրան Արզաքանցյանի ուշադրության կենտրոնում, նրանց երբեք չեն մոռանում. «Որպես Ծովազարդ համայնքի ղեկավար ՝ ես շնորհակալություն եմ հայտնում Տիգրան Արզաքանցյանի բարեգործական հիմնադրամին և շնորհավորում վետերաններին Հաղթանակի առթիվ:»
Տիգրան Արզաքանցյանը և Վարսենիկ Գրիգորյանը նաև  ներկա գտնվեցին ծննդյան օրվա երեկույթին. վետերան Ռաֆիկ Քեվեյանը դարձավ 95 տարեկան. «Այսօր ես 95 տարեկան եմ: Բայց իմ կյանքում ես երբեք չեմ հանդիպել Տիգրանի նման մեկին: Նա իսկական հայ է, Գավառցի հայ: Նա շատ լավ առաջնորդ կլիներ: Եթե ​​Տիգրանը այդպիսին դառնար, երկրում ամեն ինչ լավ կլիներ: Ոչ ոք նրան չի օգել, նա ամեն ինչի հասել է իր ուժով, ճարպկությամբ, գիտելիքներով: Նա իսկական Տիգրան Մեծն է», - ասաց հոբելյարը:Нет описания.
Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի վետերան Մամիկոն Միրիբյանը շնորհակալություն հայտնեց «Տիգրան Արզաքանցյան» հիմնադրամին երկար տարիներ իր հետ գտնվելու համար. «Տիգրանը լավ մարդ է, ուր էլ որ գնա, իր համար տեղ կգտնի, և Աստված ուզում է, որ փառքն անբաժան լինի Տիգրան Արզաքանցյանից»:
Միաժամանակ, Տիգրան Արզաքանցյանը նշեց, որ Արցախում ձախողված պատերազմից հետո ինքը չի կարող մայիսի 9-ը նշել ինչպես նախկինում: Մեծ թվով զոհերը, գերիները, կորցրած տարածքները թույլ չեն տալիս դա անել ... «Ես շատ տխրում եմ ՝ տեսնելով զոհվածների հուշարձանի կողքին գտնվող տղաների անունները... 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սկսված պատերազմում մենք կորցրեցինք մեծ թվով մարդկանց, մենք տառապում ենք մեր զոհերի ծնողների հետ միաս... », - ասաց «Տիգրան Արզաքանցյան» հիմնադրամի նախագահը: Եվ իր ժողովրդին մաղթեց համբերություն: Ի վերջո, հայերը հաղթող ժողովուրդ են, հզոր: Հետևաբար, «մենք նորից կհաղթենք, ավելի ուժեղ կդառնանք, եթե միասնական լինենք»:
«Տիգրան Արզաքանցյան» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Վարսենիկ Գրիգորյանը կիսեց Տիգրան Գրիգորևիչի ցավը. «Ես ցավում եմ այն ​​մայրերի համար, ովքեր կորցրել են իրենց թանկագին զավակներին: Մենք ցանկանում ենք, որ բոլոր գերիները վերադառնան իրենց ընտանիքներ: Որ մեր երկրում վերջապես խաղաղություն լինի: Աստված տա, որ մենք ունենանք ուժեղ Հայաստան, ուժեղ Հայրենիք: Եկեք ստեղծենք ապահով ապագա մեր երեխաների համար»: