Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 12-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 1/1, 13, 15 շենքեր, Մոլդովական փ. 3/1, 5, 12, 13, 14 շենքեր, Գայի պող. 11, 13 շենքեր, թիվ 164 դպրոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:30-16:00 «Ռեգնոս», «Սպայակա» ՍՊԸ-ներ, քաղ․ «Հ․Սարգսյան», «Արաքս-2» Ա/Կ, «Էկոֆորմ», «Ա-Ս ինվեսթ Մենթս», «Արկոմպ» ՍՊԸ-ներ, Կիրառական քիմիայի ինստիտուտ, «Արիակ» ՓԲԸ, «Վեոն Արմենիա» ընկերություն, «Յունի քիմ» ՍՊԸ,
11:00-17:00 Ազատության պող. 12 շենք, Զարյան փ. 2 շենք, Պռոշյան 1 նրբ. 20/1 շենք, Արաբկիր 21փ. 10; 39փ. 16, 18/1 շենքեր, Գոգոլի փակուղու սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ռուբինյանց փ. 12 շենք, Կոմիտասի պող. 59/6 շենք, Ահարոնյան և Կամարակ փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նորք Մարաշ՝ Նորքի 7-րդ փողոցի և 7-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տներ, թիվ 124 մսուր-մանկապարտեզ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Գարեգին Նժդեհի հրապարակի ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նորագավիթ 10, 13, 14, 16 փողոցների սեփական տներ, Արտաշատի խճուղու սեփական տներ, Նորագավիթ նոր ուղի կոլտնտեսություն, Չեխովի փ․6, 8, 8/1, 10, 10ա, 15, 17 շենքեր, Եղբայրության փ. 14, Շևչենկոյի փ․ 1, 4, 6, Եղբայրության փ․ 4, 6, 8 շենքեր, Մայիսի 9-ի փ․ 49, 51 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,