Պետությունն անդունդում է, թշնամին՝ մեր հողին
Բարեգործական հիմնադրամի ղեկավար, Գավառի պատվավոր բնակիչ Տիգրան Արզաքանցյանը այցելել է Վարդենիսի շրջանի Վերին Շորժա գյուղ: Նա ծանոթացել է իրավիճակին և անձամբ համոզվել, որ ադրբեջանցի զինվորները գտնվում են գյուղից յոթ կիլոմետր հեռավորության վրա
Տիգրան Արզաքանցյանը դա համարում է ուղղակի սպառնալիք Հայաստանի ազգային անվտանգության համար: Մինչ հայ քաղաքական գործիչները պատրաստվում են ընտրություններին և վերախմբավորում են ուժերը ընտրապայքարի մեջ մտնելուն ընդառաջ, Ադրբեջանի ռազմական ղեկավարությունը հրաման է տալիս խախտել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը:
«Ես, ինչպես բոլորը, մտահոգված եմ այն փաստով, որ ադրբեջանցիները ներթափանցում են Հայաստանի տարածք սահմանի տարբեր հատվածներից: Միաժամանակ նրանք զորավարժություններ են անցկացնում իրենց տարածքում: Թշնամին ճիշտ պահ է ընտրել. բոլորը զբաղված են իրենց վարկանիշով: Այդ պատճառով ես մեկնեցի սահման ՝ իմ աչքով տեսնելու, թե ինչ է կատարվում այնտեղ», - ասաց Տիգրան Արզաքանցյանը:
Ժամանելով Վերին Շորժա գյուղ ՝ ես համոզվեցի, որ ադրբեջանցի զինվորները տասնյակ անգամ ավելի շատ են, քան հայերը: Եվ ադրբեջանական բանակը ուժեղացնում է իր դիրքերը: Արզական գյուղում նրանք գրավել են տեղի ջրամբարը և մարդկանց զրկել ջրի աղբյուրի հասանելիությունից:
«Երկրում կատարյալ խառնաշփոթ է: Ո՛չ ներկայիս, ո՛չ էլ իրական կառավարությունը ի վիճակի չէ պահպանել երկիրը, նրա տարածքային ամբողջականությունը և մեր ժողովրդի կյանքը: Ես իմ հետևություններն արել եմ: Հուսով եմ ՝ դուք նույնպես», - հայտարարեց Տիգրան Արզաքանցյանը: