Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ մայիսի 25-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10:00-16:00 Նուբարաշեն խճ. 1, 2, 3, 4, 5 շենքեր, Նոր Նորք 1-ին զանգ.՝ Նանսենի փ. 16/1, Լվովյան փ. 13, 15 շենքեր, ոստիկանության բաժնի շենք, թիվ 76, 134 դպրոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորք 2-րդ զանգ.՝ Թոթովենցի փ. 2, 2/1, 3, 3/1, 3/2, 4, 6, 6/1, 6/2 շենքեր, Մոլդովական փ. 29/4, 29/5, 70/1, 70/2 շենքեր, Երիտասարդական փ. 7 շենք,
11:00-17:00 Մանուշյան, Հովսեփ Էմինի փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Գոգոլի, Էմինեսկու փողոցների սեփական տներ և Մյասնիկյան պողոտայի սեփական տներ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Գարեգին Նժդեհի փ․ 16, 18 շենքեր, Աէրացիա թաղ. 2/5, 2/6, 2/7, 2/8, 4, 5, 6 շենքեր, Արշակունյաց պող․ 296, 302 շենքեր, Արշակունյաց պողոտայի և Շիրակի փողոցի սեփական տներ, Նորագավիթ 1, 9, 13 փողոցների սեփական տներ, Նորագավիթ 1-ին փողոցի 4, 5 նրբանցքների սեփական տներ, Արտաշատի խճուղու սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Շերամի փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Հալաբյան փ. 33 շենք,
10։00-16։00 Եղվարդ համայնք՝ Սաֆարյան, Արա Գեղեցիկի, Նոր թաղ, Նար Դոսի փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մրգաշեն համայնք՝ “Սառնարան” ՍՊԸ, Դպրոց թաղամաս, Գոմեր թաղամաս, Պ/կայան-2, “ՍՎՍ Ագրո” ՍՊԸ, Գետամեջի Գ/պ, ջ/կ, “Ղ-Տելեկոմ”, Նոր Արտամետի պ/կ, “Քոնսարք” ՍՊԸ, “Յուքոմ”, Նոր Արտամետ գյուղ՝ Նոր թաղամաս, Մրգաշեն գյուղ՝ Նոր թաղամաս, “Ռոյալ Գլաս Գրուպ” ՍՊԸ, Չերեմուշկա թաղամաս, “Եգորյան”, “Վ․ Թադևոսյան”, “Վ․ Սահակյան” ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։00-16։00 Սևան քաղաք՝ Օրենգոյ թաղամասն ամբողջությամբ, Կոմունալ տնտեսություն, “Լիհնիտիս”, “Զմրուխտե Լագունա”, “Ծովաօրօր”, “Մեր Շին”, “Սպիտակ ափ”, “Տիգրան և Վահե”, “Երեք առյուծներ”, “Գոգա Դենտ”, “Նորալուսին” ՍՊԸ-ներ, քաղ. “Վ. Սնխչյան”, “Ս.Միքաելյան”, քաղ. “Ա.Պողոսյան”, “Շ. Ասատրյան” և “Ռ. Հայրապետյան” ԱՁ-ներ, Առագաստանավային բազա, Աէրոնավիգացիա, Սևանի ՃՇՇ, “Ձուկ” կոմբինատ, “Ձուկ” գործարան, Ձկնապաշտպան, “Լավանդա սիթի” հանգստի գորտի, ԱԳԼՃԿ “Եթեր”, “Սևանի ԷՑՇ” ՍՊԸ, “Բուժգույք” ՊՈԱԿ, հին հիվանդանոցի մասնաշենք և Սևանա լճի հանգստյան գոտուն հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-15:00 Սուրենավան գյուղ,
10:00-16:00 Վեդի քաղաք` “Վեոն Արմենիա”, “Ղ –Տելեկոմ”, “Յուքոմ” և “Արմենիա Թի-ՎԻ” ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Սիսավան, Նոր Ուղի, Գինեվետ գյուղեր, “Վեդու Գինու գործարանի” Բանավան,