Տեսախցիկը ֆիքսել է, թե ինչպես է վարչապետը արգելում ադրբեջանցիներին գերի վերցնել. անմիջապես մեջքով կանգնում է դեպի տեսախցիկն ու ասում՝ հանկարծ էդպիսի բան չանեք
Տեսախցիկը ֆիքսել է, թե ինչպես է վարչապետը արգելում ադրբեջանցիներին գերի վերցնել․
Մայիսի 27-ին Գեղարքունիքի մարզի Կութ գյուղ այցի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանին շփման գծի վիճակի մասին զեկուցել է 2-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար գեներալ-մայոր Արայիկ Հարությունյանը։ Եթե ուշադիր դիտեք ուղիղ եթերում հրապարակված տեսանյութը, գեներալը վարչապետից խնդրում է թույլտվություն՝ թշնամու շրջափակված ջոկատներին գերի վերցնել և այդկերպ ստիպել, որ վերադարձնեն մեր զինվորներին։
Վարչապետը անմիջապես մեջքով կանգնում է դեպի տեսախցիկն ու ասում՝ հանկարծ էդպիսի բան չանեք։ Իսկ այդ ընթացքում վարչապետին ու գեներալին շրջափակում է թիկնազորը։
Առանձին՝ խորհրդակցության ժամանակ թշնամու զինվորներին գերի վերցնելու դեմ հանդես եկած Նիկոլ Փաշինյանի ու նրա չինովնիկների պատճառաբանությունները ապշեցրել են ինչպես զինվորականներին, այնպես էլ տեղացի մի շարք պաշտոնյաների։ Ասում են՝ թշնամին մոջահեդ է և գերադասում է սպանվել, բայց գերի չընկնել։ Եվ սա քաղաքական ղեկավարության թուլամորթության արդարացումն է։