Ասել են՝ կնգադ կասես ավտոմատով վազվզի, նկարվի
Այն, որ Նիկոլը 5 միլիարդով ծախել է Արցախը, դա միանշանակ է: Մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանը:
Աթանեսյանի խոսքերով, մարդն, ով 100 դոլարով հոդված էր գրում, հետո էլի էր ուզում, այդ տիպի մարդը չի կարող չվերցնել. «Մանավանդ, որ գիտի, որ այս զանգվածներն էշ են, ինչ ասում է՝ լսում են, տոտալ վերահսկում է, ընդդիմացողներ չունի: Բայց Ալիևն էլ հո հիմար չէ, որ միանգամից տա, մաս-մաս է տալիս:
Ես համոզված եմ, որ Աննա Հակոբյանի այդ հիմար նկարները՝ ավտոմատով, մազերը ֆենած, դա պատահական չէ: Դա Մեհրիբան Ալիևայի պատասխանն էր հրավերի համար:
Ադրբեջանում շատ ծանր էին տարել Աննա Հակոբյանի հրավերը, ով Մեհրիբանին կանչել էր Շուշի թեյ խմելու ու մուղամ լսելու: Սա վրեժխնդրություն է եղել:
Հաջորդ տրանշից առաջ ասել են՝ կնգադ կասես ավտոմատով վազվզի, նկարվի: Այս կարգի է ստորացվել, նրանք միասին են աշխատում:
Ադրբեջանական զորքի մուտքը Նիկոլ Փաշինյանի հրավերն է։ Թե ինչ ստոր նպատակ ունի սա, չգիտեմ: Միգուցե սա նրա համար է, որ պահի տակ ռազմական դրություն հայտարարի ու ընտրությունները չեղարկի: Ադրբեջանցիներն իրենց ոտքով չեն եկել, սա եղել է դրա հրավերը: Միասին են աշխատում»:
«Բայց մի բան ասեմ՝ Նիկոլին սատարողներից քանի՞սը նույնը չէին անի՝ փողը վերցնեն ու Արցախ ծախեն»,-հավելեց նա: