Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում և 6 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 7-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը'
Գեղարքունիքի մարզում՝ 10։00-12։00 Վարդենիս համայնք՝ Վ․Համբարձումյան, Վ․Սարգսյան, Չարենցի, Արզոյան, Տիգրան Մեծի, Թումանյան, Իսակովի փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, "Մակվիչ" ՍՊԸ, "Վեոն Արմենիա" և "Յուքոմ" ընկերությունների բջջային կայաններ, 11։30-14։30 Վարդենիս համայնք՝ Երևանյան, Կոմիտասի, Մռավյան, Աճառյան, Բաղրամյան, Վ․Մամիկոնյան, Շահումյան փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, "ՎՏԲ-Հայաստանբանկ", "ԱԳԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկ" ընկերություններ, "Վրեժ Ավետիսյան" ԱՁ, հակահետախուզություն, "Իրինա-Ինեսա" գազալցակայան, "Վիվասել-ՄՏՍ" և "Յուքոմ" ընկերությունների բջջային կայաններ,
Լոռու մարզում՝ 11:00-17:00 Սպիտակ քաղաք՝ Կենտրոն 1, 2 և Լիֆտի թաղամասեր, Շահումյան, Թորոսյան, Մյասնիկյան, Շիրակի, Ավետիսյան փողոցներ, Այգեստան 1-ին նրբանցք և թիվ 1 դպրոց,