Թուրքիայի Արտգործնախարարը հայտարարեց, որ աջակցում են Փաշինյանին Ադրբեջանական բենզին կգնե՞ք ԶՊՄԿ-ում «Գիրք նվիրելու օրը» անակնկալներով անցավԱմենաինտելեկտուալ, ամենամեծ, ամենահայրենասեր, ամենա–ամենա՝ Ամենայն հայոց բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանը ծնվել է հենց այս օրը. Մհեր ԱվետիսյանՊարտադիր կանխարգելիչ հետազոտություն անվճար, տարեկան մեկ անգամ. Հրայր ԿամենդատյանՍուրեն Սուրենյանցը ներկայացրեց «Ոչ Արևմտյան Ադրբեջանին» ժողովրդական շարժումը (տեսանյութ) Մեր բանակը կարող է կրկին լինել ամենահզորը տարածաշրջանում․ Ավետիք ՉալաբյանԱրցախի վերահայացումը մեր քաղաքական ուղեգծի առանցքային տարրերից մեկն է լինելու. Ավետիք Չալաբյան Պետությունը պետք է աջակցի կրթությունից հետո համայնք վերադարձող երիտասարդին․ Ցոլակ ԱկոպյանԹուրքիան և Ադրբեջանը չպետք է թելադրեն Հայաստանի ապագան․ Արմեն ՄանվելյանՄեկնարկել է «Հաղորդակցության եղանակների բարեկամության մոնիթորինգ - 2025» շնորհանդեսը (լուսանկարներ, տեսանյութ)Խոշոր հարկատուների առանցքային դերը ՀՀ պետական բյուջեում Մարթա Կոսը մարտի 19-20-ը կայցելի Հայաստան Սպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանը կնվազի Ինձ են դիմել «Համահայկական ճակատ» շարժման կազմում գործող համանուն կուսակցության և «Ժողովրդական աշխարհազոր»-ի մի խումբ մեր հայրենակիցներ. Արշակ ԿարապետյանՎերադարձնենք լավատեսությունը հայ գյուղացուն. այգիներում չմթերված բերք չի՛ մնալու. տեսանյութՈւկրաինայի հարցով եռակողմ բանակցություններն այս պահին գտնվում են այն փուլում, որը հանրային քննարկում չի նախատեսում. Պեսկով Եթե Ռուսաստանի կողքին լինի ՆԱՏՕ-ի անդամ երկիր, սպшռնալիքը կլինի մշտական. Մեդվեդև ԱՄՆ զինnւժը դիրքավnրվում է Իրանին հնարավոր հшրվածներ հասցնելու համար. The New York Times ԱրարատԲանկի գլխավոր հովանավորությամբ տեղի ունեցավ ԿարդաLove 5-րդ հոբելյանական փառատոնը
«Թովմասյան» հիմնադրամ․ աչքի անվճար հետազոտություն՝ Լիբանանից հրավիրված պրոֆեսորի կողմից (տեսանյութ)
«Թովմասյան» հիմնադրամի և բարերար Մարկոս Բաղդասարյանի համագործակցության արդյունքում Լիբանանից Հայաստան է հրավիրվել անվանի ակնաբույժ, պրոֆեսոր Ջորջ Շերֆանը, որը հունիսի 7-ից 9-ը «Նոր Հայացք» կլինիկայում իրականացրեց աչքի անվճար հետազոտություն և ախտորոշում:
«Թովմասյան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանը նշեց, որ հիմնադրամը կազմակերպել է պատերազմի ընթացքում տեսողական խնդիրներ ձեռք բերած զինծառայողների անվճար հետազոտություն և բուժում․ «Վիրահատության կարիք ունեցող զինծառայողները կվիրահատվեն անվճար»,- ասաց Թովմասյանը։
Չնայած բարեգործական ակցիան նախատեսված էր պատերազմում տեսողության խնդիրներ ձեռք բերած զինվորների համար, սակայն համագործակցությունն ընդլայնվել է և բժիշկը հետազոտել է նաև անհատ քաղաքացիների:
«Ջորջ Շերֆանը համաձայնել է գալ Հայաստան և բժշկական օգնություն ցույց տալ ոչ միայն զինծառայողներին, այլ նաև մյուս հայրենակիցներին»,- նշեց բարերար Մարկոս Բաղդասարյանը։
Ջորջ Շերֆանը մի քանի օրում հասցրել է տեսողական խնդիրներ ձեռք բերած բազմաթիվ զինվորների հետազոտել, այսպիսով իր ավանդն ունենալով մեր հայրենիքի պաշտպանության ժամանակ վիրավորում ստացած հերոսների ապաքինման և աջակցման գործում: