Պատահական գտա իմ ու Ալբերտիս նամակագրությունը…. Արտակ Հովհաննիսյանի հուզիչ գրառումը
Ալբերտ Հովհաննիսյան… Հայտնի լուսանկարի հերոս տղան ։ Արցախյան ներկայիս գոյամա րտի խորհրդանիշը տեղական և միջազգային մամուլի առաջին էջերում, վահանակների վրա, շատ շատերի սոցիալական էջերի մեջ: Քաջարի հայ զի նվորն ու հաղթանակ կերտողներից մեկը: Սեպտեմբերի 15-ին
նա դարձավ 19 տարեկան: Հերոս Ալբերտը ընտանիքի միակ տղան է։ Ինչու՞ ներկա ժամանակով, քանի որ անհնար է Ալբերտի մասին խոսել անցյալով, հնարավոր չէ պատկերացնել, որ հայ ժողովրդի անպա րտելի ոգու խորհրդանիշը եղած անվ ախ զի նվորը կարող էր ինչ-որ պահ
խ ոցելի լինել… Արցախի Հանրապետության
նախագահի հրամ անով հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանը հետմ ահու պարգևատրվել է «Արիության համար» մեդալով: Հերոս Ալբերտ Հովհաննիսյանի հայրը՝ Արտակ Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում նկար է հրապարակել և կից գրել է. «Այսօր պատահական հաղորդագրություններս նայելիս գտա իմ ու Ալբերտիս նամակագրությունից մի հատված պատ երազմի օրերից ու անկախ ինձանից հավաքեցի հեռախոսահամարը, որ զանգեմ Ալբերտին»: