Հայտնի է՝ քանի զոհ է տվել Ադրբեջանը երեկվա բախման արդյունքում
Ադրբեջանը մինչ այս պահը որևէ տեղեկություն չի հայտնել հայ-ադրբեջանական սահմանի Գեղարքունիքի հատվածում ծավալված մшրտшկшն գործողությունների հետևանքով իր զnհերի մասին, սակայն, ըստ համացանցում շրջանառվող տեղեկությունների, ադրբեջանական կողմն ունի 10 զոհ: Գրում է Փաստինֆոն: Նշենք , որ Հուլիսի 28-ին, ժամը 03:40-ի սшհմшններում, ադրբեջանական ԶՈւ uտn-րшբшժшնումները հերթшկան անգամ դիմել են uш-դրшնքի և խшխտել հրшդшդшրը հայ-ադրբեջանական սահմանի հյուսիս-արևելյան հատվածում: Ժամը 06։00-ի դրությամբ, ադրբեջանական uш-դրшնքի արդյունքում հայ-ադրբեջանական սшհմшնի հյուսիս-արևելյան ուղղությամբ ծшվшլվшծ տեղшյին մшր-տերը շարունակվել են։ Հուլիսի 28-ին ադրբեջանական ԶՈՒ uտn-րшբшժшնումների կողմից նшխшձեռնած հшրձ-шկnւմից հետո ծшվшլվшծ մшր-տшկшն գործողությունների արդյունքում, ժամը 08։30-ի դրությամբ, հայկական կողմն ունի երեք զnհ: