Հեշտ չի լինելու. Նիկոլ Փաշինյան
«Մենք հույս ունենք և համոզված ենք, որ բերելու է նոր և տեսանելի արդյուքների հանրակրթության ոլորտում»,- այս մասին ասյօր  գործադիրի նիստին ասաց ՀՀ վարչախպետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադառնալով Հանրակրթութայն ոլորտի բարեփոխումների հարցին:
«Իհարկե հեշտ չի լինելու, որովհետև ամեն բարեփոխում որոշակի հնթացս խնդիրներ է ի հայտ բերում, բայց մենք  պռետք է ունենանք վճռականություն այդ ճանապարհով գնալու»,- ասաց Փաշինյանը:
Դիտարկումներով հանդես եկավ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը նշելով, որ երեք տարին չի նշանակելու, որ երեք տարի հետո տնօրենը ևս մեկ մրցույթի է մասնակցում. « Եթե մենք տեսնում ենք, որ այդտեղ հաջողակ տնօրեն ունենք ինքը շարունակում է միանշանակ իր գործունեությունը, բացի այդ այս մեխանիզմով մենք կարողանում են ք ԿԳՄՍ բազայից եղած լավագույն մասնագետներին տնօրեններ գործուղել այն դպրոցներ, որտեղ ունենք խնդիրներ: Սա մի բարեփոխում է, որն ուղիղ ազդեցություն է ունենալու միջավայրի վրա: Այդ թվում նաև բիզնես միջավայրի ձեր նշած օրինակով»:
Արայիկ Հարությունյանը եզրափակիչ խոսքում ընդգծեց,որ  ներգրավվելու ենք գործընկերներին, որպեսզի նրանք տարբեր ծառայություններ մատուցեն և ամենակարևորը որակյալ: