Կառավարությունը մատը մատին չի տվել՝ օդանավակայանի կառուցման, ինքնաթիռի ձեռքբերման գործում. Վահե Հակոբյան
«Պրեսսինգ» հաղորդաշարի շրջանակում ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վահե Հակոբյանն անդրադարձել է վերջին շրջանում մեծ աղմուկ բարձրացրած Կապանի օդանավակայանի և ավիափոխադրողի կողմից չվերթների չեղարկման հարցին:
Հակոբյանը նշել է, որ Կառավարությունը մատը մատին չի տվել՝ օդանավակայանի կառուցման, ինքնաթիռի ձեռքբերման գործում և երբ Փաշինյանը հետնահանջի հրաման է տվել, ադրբեջանցիները եկել ու դիրքավորվել են օդանավակայանից 100-120 մետրի վրա։
Ըստ պատգամավորի` ավիափոխադրող որևէ ընկերություն պարտավորություն չի վերցնի ու անվտանգության երաշխիքներ չի տա՝ այդտեղ չվերթներ իրականացնելու համար։ Մինչև չհստակեցվի, թե որտեղ են կանգնած հայկական եւ ադրբեջանական կողմերը, չլինի բուֆերային տարածք, այդ օդանավակայանը չի կարող շահագործվել։
Պատգամավորը նաև անդրադարձել է օդանավակայանի կառուցման համար Կառավարության հատկացրած դրամական միջոցներին՝ նշելով` ինչի՞ համար հատկացվեց այն 40 մլն դրամը, երբ օդանավակայանը վաղուց պատրաստ էր․ հավանաբար, պարգևավճարների համար: