Շուտով կլրանա Նիկոլի 4 տարին. Արտակ Զաքարյան
Արտակ Զաքարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է՝
Շուտով կլրանա Նիկոլի 4 տարին: Կլրանա նաև զանգվածային շոու-բեմականացումներով ու խաբված մասսաների օգտագործմամբ իրականացված օտարածին իշխանազավթման 4 տարին:
Ի՞նչ է տվել 4 տարի առաջ, օրինական ընտրված իշխանությունն ապօրինի զավթած Նիկոլը (նույն ինքը` կապիտուլյանտը) Հայաստանին:
Նիկոլը 4 տարում հայության մեջ սերմանել է թշնամանքի, ատելության, հայհոյանքի, խռովության, զրպարտանքի թունոտ միջավայր:
Նիկոլը 4 տարում բացահայտել է բոլորի իրական դեմքը` սկզբունքային-անսկզբունք, թասիբով-անթասիբ, ծախու-անաչառ, մարդ-անասուն կերպարներով:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել շուրջ 9500 ք\կմ, կամ 950000 հա հայրենի հող:
Նիկոլը 4 տարում Հայաստանի և Հայի հեղինակությունն աշխարհում դարձրել է ԶՐՈ, իր նման:
Նիկոլը 4 տարում քայքայել և քարուքանդ է արել Հայոց Բանակը` նսեմացնելով, զրպարտելով ու ահաբեկելով նրա սպայակազմին:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 187 հայկական գյուղ և 6 քաղաք:
Նիկոլը 4 տարում տեղահանել է 9396 ընտանիք, 38154 քաղաքացու թողել անտուն:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 107 վերակառուցված դպրոց և 17 մանկապարտեզ:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 161 հինավուրձ վանքեր ու եկեղեցիներ, որն աստիճանաբար ոչնչացվում է թշնամու (իր բարեկամի) կողմից:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 591 խաչքար, որոնք ևս ոչնչացվում են թշնամու կողմից:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 39 սրբավայր, բերդեր, ամրոցներ, որոնք ոչնչացման վտանգի տակ են:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 4000 պատմամշակությաին հուշարձաններ և կոթողներ, որոնց մեծ մասը ոչնչացվել են:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 12 թանգարան, 20345 ցուցանմուշ:
Նիկոլի վարած դավադիր քաղաքականությունը 4 տարում, մահվան է դատապարտել շուրջ 5000 երիտասարդների, շուրջ 11.000-ին` հաշմանդամ ու խեղված դարձրել:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել 41 ք\կմ կամ 4100 հա սուվերեն տարածք Հայաստանից:
Նիկոլը 4 տարում Սյունիքը վերածում է թուրքական աշխարը կապող (միավորող) հանգույցի (միջանցքի), որը մեր կողմից գրեթե չի վերահսկվելու:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել Հայաստանին պատկանող, 21 կմ միջպետական նշանակության ռազմավարական ճանապարհը:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել հանքահումքային, էներգետիկ և ջրային հսկայական ռեսուրսներ:
Նիկոլը 4 տարում թշնամուն է հանձնել Հայաստանի բնակչության հացահատիկի պահանջարկի շուրջ 25%-ն ապահովող հողային ռեսուրսները:
Նիկոլը 4 տարում ոչնչացրել է Հայաստանի անվտանգային միջավայրը:
Նիկոլը 4 տարում, շուրջ 4 մլրդ դոլարով ավելացրել է Հայաստանի արտաքին պարտքը:
Նիկոլը 4 տարում Հայաստանը դարձրել է օտար ներդրումների համար ռիսկային գոտի, և ամեն ինչ անում է, որ ապագայում, թուրքերից բացի այլ «ներդրումներ», (իրականում` երկրի գնորդներ) չլինեն:
Նիկոլը 4 տարում կրկնապատկեց արտագաղթի ծավալները` արտագնա աշխատանքը վերածելով փախուստ Հայաստանից:
Նիկոլը 4 տարում երկիրը դարձրեց մեկ անձի բդեշխություն` ինքնիշխանության զգալի կորուստով:
Նիկոլը 4 տարում, ՔՊ-ի իրեն հավատարիմ շրջանակը դարձրեց փողատերերի և օլիգարխիայից սնվողների ակումբ:
Ապրիլի 29-ին («քաղաքացու օր»), Նիկոլը կշնորհավորի բոլորի թավշյա էշությունը, իսկ դավադիր, նենգ նպատակները` զանգվածները կհասկանան այն ժամանակ, երբ արդեն շատ ուշ կլինի: Ցավոք:
Ելքը մեկն է` համախմբվել, վռնդել, վերածնվել: