Որտե՞ղ է Իշխան Սաղաթել յանը. «Փաստ»
Վերջին շրջանում տարբեր հարթակներում հաճախ է խոսվում, որ հրապարակային գործունեության մեջ բավականին պասիվացել է ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ նախկին փոխնախագահ Իշխան Սաղաթելյանը, որը բավականին ակտիվ էր ընդդիմության շուրջօրյա հանրահավաքների ժամանակ՝ իր ուսերին կրելով պայքարի առաջնորդի «խաչը»։
Չնայած սոցիալական ցանցերում Սաղաթել յանը շարունակում է ակտիվ գրառումներ կատարել, այդ թվում՝ Արցախի շրջափակման վերաբերյալ, սակայն նրա բացակայությունը նկատելի է առավել մասսայական միջոցառումներին, հատկապես, որ փաստացի փողոցը ազատ է պայքարի համար, բայց այդ բեռի ու պատասխանատվության տակ, կարծես թե, ոչ ոք չի ուզում մտնել:
«Փաստի» տեղեկություններով, պասիվությունը հարգելի պատճառ ունի՝ Սաղաթելյանը վիրահատության է ենթարկվել և ընդամենը մի քանի օր առաջ է դուրս գրվել հիվանդանոցից։ Մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, նա այս օրերին ակտիվ քննարկումների մեջ է քաղաքական ուժերի և գործիչների հետ: