«Բացահայտելով թվային ապագան»․ Doing Digital Forum-ը` Հայաստանում
Թե ինչպե՞ս պատրաստվել՝ Ամերիաբանկը կիսվում է իր բանաձևով, որն իրագործելը մեզ տալու է հնարավորություն նոր հաջողություններ ու վստահություն ձեռք բերելու համար։ Ամեն օր զարգացող այս ոլորտում կարևոր է ժամանակին համընթաց շարժվելը։ «Սա ընդամենը սկիզբն է։ Սա ճամփորդություն էորի առաջին քայլն արել ենք։ Մեր գործող ծառայությունների մատուցմանը զուգահեռ մենք փոխակերպումների ենք գնում։ Մյուս ընկերություններին էլ խորհուրդ ենք տալիս մշակել այն ճարտարագիտությունն ու ճանապարհային քարտեզըորովառանց ընթացիկ աշխատանքները խաթարելուհանրավոր կլինի փոխակերպումների գնալ»,- նշեց Ամերիաբանկի Տաղանդների և ծառայությունների գծով տնօրեն Արմինե Ղազարյանը։
Նրա խոսքով՝ ստեղծված նորարարական ծրագրերն ու բեկումնային հարթակները գերազանցում են մարդկանց հիմնական բանկային կարիքները՝ ստեղծելով դինամիկ զարգացող ֆինանսա-տեխնոլոգիական միջավայր։
Ամերիաբանկի ֆինանսական գծով տնօրեն Հովհաննես Թորոյանի կարծիքով էլ կարիք կա նման քննարկումներին ընդգրկել ավելի լայն հասարակությանը, ինչպես նաև տեխնիկական ոլորտի ներկայացուցիչներին, որովհետև իրենք ևս այս փոխակերպման ինտեգրալ մասն են կազմում։
Ապագան կերտում ենք մենք, սակայն իրավունք չունեք դանդաղել։ Թվային փոխակերպումը անհրաժեշտ ու կարևոր գործոն է նաև մեր երկրի անունը հնչելի դարձնելու նպատակով։