Անվտանգության փոխարեն նախապատվությունը տրվում է վառ գունավորումով, քաղաքական շողոքորթության տարրերով և ճոխացված երազանքային «հեռանկարներով» ներկայացվող նախագծերին․ Վիկտոր Մնացականյան
Վիկտոր Մնացականյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններից մեկում պատի թեկուզ մասնակի փլուզումը ևս մի լուրջ ահազանգ է, թե մայրաքաղաքում ինչպիսի «ուշադրություն» է դարձվում որակյալ և անվտանգ շինարարությանը: Սա նաև լուրջ առիթ է մտածելու, թե ինչպիսի՞ «գրագիտությամբ» ու դրդապատճառներով են ընդունվել մասնավորապես քաղաքի #ԿենտրոնըԽեղդելուն վերաբերող որոշումները:
Գոյություն ունեցող ենթակառուցվածքներն առնվազն խորքային բարեփոխումների կարիք ունեն, այնպես, ինչպես քաղաքի ճակատագիրը ժամանակավորապես տնօրինողների առնվազն հոգեբանությունը...
Մինչդեռ, ինչպես տեսնում ենք, անվտանգության փոխարեն նախապատվությունը տրվում է վառ գունավորումով, քաղաքական շողոքորթության տարրերով և ճոխացված երազանքային «հեռանկարներով» ներկայացվող նախագծերին:
Այս ֆոնին դժվար է պատկերացնել, թե ինչպիսին է լինելու մետրոպոլիտենի նոր կայարանի կառուցման խոստումների և իրականության հարաբերությունը, երբ եղած կայարաննների հանդեպ քաղաքային իշխանության կողմից նմանօրինակ «հոգատար» վերաբերմունք կա:
Անցած օրը ալրաղացի քանդելու արդյունքում վտանգվել էր մի կայարան, այսօր մյուսի պատն է փլվում, վաղը... Եւ այդ ամենը՝ համապատասխան թույլտվության պայմաններում: