Ցուցաբերե՛ք համարձակություն, հետևողականություն և մի՛ վախեցեք ձեր առջև բարդ խնդիրներ դնելուց. Արման Վարդանյանը՝ Պլեխանովի անվան համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի քոլեջի շրջանավարտներին
Հուլիսի 25-ին Գ.Վ. Պլեխանովի անվան Ռուսաստանի տնտեսագիտական համալսարանի Երևանի մասնաճյուղի քոլեջի շրջանավարտներին դիպլոմների հանձնման հանդիսավոր արարողություն է անցկացվել երեք մասնագիտությունների գծով՝ «Տնտեսագիտություն և հաշվապահություն», «Բանկային գործ» և «Կիրառական ինֆորմատիկա»։
Ողջույնի խոսքով հանդես է եկել մասնաճյուղի տնօրեն Թամարա Վարդանյանը։ Նա շնորհավորել է շրջանավարտներին, ուսուցիչներին և ծնողներին այս կարևոր, նշանակալից իրադարձության կապակցությամբ՝ մաղթելով նրանց հետագա հաջողություններ։ Նա հորդորել է ուսանողներին չբավարարվել ձեռք բերածով, այլ կատարելագործել իրենց գիտելիքները ողջ կյանքում։
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել է մասնաճյուղի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արման Վարդանյանը։ Նա իր շնորհավորական խոսքում նշել է շարունակական կրթության և մշտական աճի կարևորությունը, շրջանավարտներին մաղթել է չբավարարվել ձեռք բերած գիտելիքներով և ուսումը շարունակել բակալավրիատում։ Ի վերջո, քոլեջը մասնագիտական զարգացման սկզբունքորեն կարևոր, բայց նախնական փուլն է։
Արման Վարդանյանը երիտասարդներին հորդորել է ցուցաբերել համարձակություն, հետևողականություն և չվախենալ իրենց առջև բարդ խնդիրներ դնելուց։