Ինչ պատիժ է սպասվում երեխային բռնության ենթարկած կնոջը
Այսօր Դատախազությունը հայտնեց, որ  հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել անչափահաս դստեր նկատմամբ դաժան վերաբերմունք դրսևորելով մանկական պոռնոգրաֆիա ստեղծած և իրացրած կնոջ նկատմամբ։
Armlur.am–ը գրում է, որ Քրեական օրենսգրքի 196-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ, 4-րդ և 6-րդ կետերով (անչափահասի նկատմամբ առանձին դաժանությամբ ֆիզիկական ուժեղ ցավ կամ հոգեկան ուժեղ տառապանք պատճառելը) նախատեսում է 3-7 տարվա ազատազրկումզ, 198-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով (սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ, որոնք կատարվել են 12-ից 14 տարին չլրացած անձի նկատմամբ՝ վերընթաց ազգականի կամ այն անձի կողմից, որի վրա դրված է երեխայի դաստիարակության, խնամքի կամ բուժման պարտականությունը,նախատեսում է 8-15 տարվա ազատազրկում, 300-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով (պոռնկագրական նյութեր կամ առարկաներ պատրաստելը, տարածելը կամ պահպանելը, որը կատարվել է մերձավոր ազգականի կողմից և որը զուգորդվել է անչափահասի նկատմամբ դաժան վերաբերմունքով,նախատեսում է 4-8 տարվա ազատազրկում։
Եթե նավաքննական մարմինը հիմմավորված այս մեղադրանքները ուղարկի դատարան եւ դադարանն էլ հիմանվոր համարի դրանք, ապա այս կնոջը սպասվում է 10-15 տարվա ազատազրկում։