Հայտնի է տրանսգենդերին կյանքից զրկելու դրդապատճառը. ինչ է կատարվել
ArmLur.am-ին հասած տեղեկությունների համաձայն, 28-ամյա տրանսգենդերին կյանքից զրկելու դրդապատճառը հայտնի է։
Ըստ մեզ հասած տեղեկությունների,  քննությամբ պարզվել է, որ 28-ամյա տրանսգենդերը սպանության գործով ձերբակալված տղային պարտք է եղել ու նրանց միջեւ պարտք ու պահանջի խոսակցություն է եղել։
Ավելին, քննությամբ պարզվել է, որ սպանվածն ու ձերբակալվածը «Կրիստալ» թմրանյութի ձեռքբերման ու իրացման գործընթացի մեջ են եղել։ Ի դեպ այսօր նախաքննական մարմինը կդիմի դատարան 28-ամյա տրամսգենդերին կյանքից զրկած երիտատարդին կալանավորելու միջնորդությամբ։
Հիշեցնենք որ, օգոստոսի 20-ին՝ ժամը 17.04-ին, 911 ծառայությունից ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ Կողբացու փողոցի շենքերից մեկի մի բնակարանում հրդեհ է:
Նշված հասցե մեկնած ՆԳՆ փրկարար ծառայության աշխատակիցները հրդեհաշիջման աշխատանքներ կատարելուց հետո հայտնաբերել են դիակ:
Նշված հասցե օպերատիվ-քննչական խումբ է մեկնել: Դիակի վրա կտրած-ծակած վնասվածքներ են հայտնաբերվել: Ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է դիակի ինքնությունը՝ Արմավիրի մարզի 28-ամյա բնակիչ: