Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Անվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր Կամենդատյան
Այս ծանր ժամանակահատվածում առավել քան երբևէ անհրաժեշտություն կա համախմբվելու, միահամուռ ուժերով լծվելու Արցախի անվտանգության ապահովման առաջնահերթությանը․ Նաիրի Սարգսյան
Այս ծանր ժամանակահատվածում առավել քան երբևէ անհրաժեշտություն կա համախմբվելու, միահամուռ ուժերով լծվելու Արցախի անվտանգության ապահովման առաջնահերթությանը։
Արցախը պատմական Հայաստանի անբաժանելի մասն է: Անկախությունն ու ազատությունը շատ դժվար է տրվել, և այսօր էլ շարունակում ենք ունենալ անմեղ զոհեր և տարածքային կորուստներ։
Արցախի անկախությունն այս պահին խալխլված և վտանգված է, լքված՝ Քաղաքակիրթ աշխարհում միայնակ իր մաքառումներով անխակության և ազատության համար:
Ցավոք, այսօր էլ չեն դադարում Ադրբեջանի սպառնալիքները` վառ ապացույցն է ներկայիս շրջափակումը, որն անթույլատրելի է և անդառնալի հետևանքներ է թողնում Արցախահայության կենսակերպի և գործունեության վրա:
32 տարվա ընթացքում Արցախը դիմակայել է 2 լայնածավալ պատերազմի, և անկոտրուն կամքի շնորհիվ այսօր էլ շարունակում է պայքար մղել հասնելու բաղձալի նպատակին. զավակների արյան գնով այս տարիների մղած պայքարի արդյունքը պետք է լինի մեկը. ԱԶԱՏ ԱՐՑԱԽԸ:
Յուրաքանչյուրիս պարտքն է աջակից լինել, մեր ջանքերն ու գործերը ուղղել Արցախի և Հայաստանի անվտանգության, խաղաղության և բարեկեցության ամրապնդմանը։