Երևան-Մեղրի ճանապարհին Ford-ը բախվել է ԶԻԼ-ով քարշկվող մեքենային. Ուղեւորի վիճակը գնահատվում է ծանր
Սեպտեմբերի 12-ին` ժամը 00:03-ին, Վայոց ձորի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Ելփին գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
ՀՀ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։ Պարզվել է, որ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհի մոտ 94-րդ կմ-ին Ford մակնիշի (վարորդ՝ Հ. Մ.) ավտոմեքենան բախվել է ZIL մակնիշի (վարորդ՝ Ա. Խ.) ավտոմեքենայով քարշակվող ավտոմեքենային․ Ford մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորն արգելափակվել է ավտոմեքենայում։
Փրկարարները հոսանքազրկել են Ford մակնիշի ավտոմեքենան, դուրս բերել ուղևոր Ն․ Դ․-ին (ծնված 1969 թ․) և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։ Տուժածը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ բժիշկները նրա առողջական վիճակը գնահատել են ծանր։