Թուրքիայի ՊՆ-ն մեղադրել է հայերին․ ի՞նչ է հայտնի
«Հայաստանը խախտում է հրադադարի ռեժիմը, խրամատներ է փորում, նոր դիրքեր է ստեղծում, փորձում է դիրքավորվել տարածաշրջանում»։
Այսպիսի հայտարարություն է արել Թուրքիայի ազգային պաշտպանության նախարարությունը՝ կապված Ադրբեջանի հետ Հայաստանի սահմանին լարվածության հետ, հայտնում են թուրքական լրատվամիջոցները։
Հիշեցնելով, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը վերջերս կապ է հաստատել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ՝ լարվածությունը թուլացնելու համար, Թուրքիայի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչն ասել է.
«Հայաստանը պետք է հրաժարվի սադրանքներից և հրահրումներից, կենտրոնանա խաղաղ բանակցությունների և համագործակցության վրա։ Տարածաշրջանային խաղաղության և կայունության ճանապարհն անցնում է համապարփակ խաղաղության համաձայնագրի ստորագրմամբ։ Դրա համար կարեւոր է Զանգեզուրի միջանցքի բացումը»։