Տուժել է 99, զոհվել՝ 10 մարդ. ՆԳՆ ՓԾ
Սեպտեմբերի 11-17-ը ՆԳՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 521 դեպք, որից 164-ը՝ արտակարգ: Այդ մասին հայտնում են ՆԳՆ-ից:
Մասնավորապես՝ հրդեհի՝ 78, փլուզման, վայրի կենդանիների հարձակման՝ 4-ական, քարաթափման, կենսաապահովման կոմունալ համակարգերում, մայրուղային խողովակաշարերում վթարի, վտանգավոր աղբյուրների, նյութերի հայտնաբերման՝ 2-ական, որոնողափրկարարական՝ 1, զինամթերքի հայտնաբերման՝ 3, թունավորման՝ 5, ինքնասպանության փորձի՝ 11, օձի նկատման՝ 31, ճանապարհատրանսպորտային պատահարի՝ 63, ինչպես նաև՝ կենցաղային կանչի՝ 192, կեղծ ահազանգի՝ 7, հրդեհի ծագման սպառնալիքի՝ 35, հրդեհի կեղծ կանչի՝ 26 և 55 այլ դեպքեր:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 16 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 18 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 17 տրանսպորտային միջոց:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում տուժել է 99, զոհվել՝ 10 մարդ: Փրկարարական գործողությունների արդյունքում փրկվել է 5 մարդ: