Արցախցիների մի խումբ այսօր կտեղափոխվի Գորիս
Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը քիչ առաջ այցելել է Իվանյանի օդանավակայան և այնտեղ պատսպարված քաղաքագիներին հայտնել, որ շուտով հնարավոր կլինի նրանց տեղափոխել Գորիս։
MediaHub.am-ի տեղեկություններով առաջնահերթությունը տրվելու է կանանց ու երեխաներին:
Ըստ մեր աղբյուրի այսօր պետական միջոցներով Գորիս կտեղափովի քաղաքացիների առաջին խումբը։ Վաղը ճանապարհը կբացվի այն քաղաքացիների համար, ովքեր սեփական մեքենաներով կկարողանան լքել Արցախը։
Մեր մեկ այլ տեղեկությամբ այսօր քաղաքացիներին վառելիք է տրամադրվել, որպեսզի նրանք ևս կարողանան լքել Արցախը:
«Այս պահին խոսակցություններ կան, որ Քարվաճառի ուղղությամբ էլ են ճանապարհ տալու, որ մարդիկ հեռանան: Բայց խոսակցություններ են դեռ, րոպե-րոպե իրավիճակ է փոխվում: Իհարկե, խոսքը կանանց ու երեխաների մասին է: Տղամարդիկ չգիտեն իրենց ինչ է սպասվում»,- ասաց մեր աղբյուրը:
Նշենք, որ ԱՀ կառավարությունը հայտարարություն է տարածել, ըստ որի` կիրականացվի վերջին ռազմական գործողությունների հետևանքով անօթևան մնացած և հանրապետությունից դուրս գալու ցանկություն հայտնած ընտանիքների տեղափոխում ՀՀ՝ ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ:
Բնակչության մյուս խմբերի տեղափոխման մասին կառավարությունը առաջիկայում հանդես կգա տեղեկատվությամբ: