Քպականների «հանկարծակի» ակտիվացումը պատահական չէ. «Փաստ»
Ինչպես ասում են, նույնիսկ «անզեն աչքով» է նկատելի, որ վերջին օրերին հանկարծ ակտիվացել են նույնիսկ այնպիսի քպականները, որոնք, որպես կանոն, աշխատում են հնարավորինս ստվերում մնալ, իսկ եթե ավելի ճիշտ արտահայտվենք՝ ամեն ինչ անում են հանրային դժգոհության «դռբի տակ» չընկնելու, իրենց հասցեին անհատական քննադատություն ու թուքումուր չբերելու համար:
Ընդ որում, ակտիվացել են ոչ թե իրենց գործառույթներից ելնելով կամ, առավել ևս, իրենց գործառույթները կատարելու տեսանկյունից, այլ բացառապես քաղաքական, քպական «կոնտեքստում»: Խոսքը նաև բարձրաստիճան պաշտոններ զբաղեցնողների մասին է, որոնք այս օրերին այնպիսի հայտարարություններ, քայլեր կամ սոցցանցային գրառումներ են կատարում, որոնք ոչ միայն շատ բնորոշ են ՔՊին, այլև տպավորություն են թողնում, որ հատուկ են նման բաներ անում, որ առնվազն քննադատության առիթ ստեղծեն:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, իրականում նշյալ անձինք ո՛չ «հունանավետիսյաններ» են, ո՛չ էլ կամիկաձեներ. նրանք պարզապես կատարում են իրենց «շեֆի» հանձնարարությունը: Մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, վերջերս Նիկոլ Փաշինյանն իր քպականներին և հատկապես «բարձրաստիճան» քպականներին «պատեպատ է տվել»՝ պարտադրելով, որ նրանք ակտիվանան հանրային հարթակներում, անեծքի, հայհոյանքի, քննադատության ու թուքումուրի դոզան մի քիչ էլ իրենց վրա «քաշեն»:
Ի մասնավորի, Փաշինյանը զայրացել է, թե՝ հո միայն ես չեմ «տանելու» այդ ամենը, նաև՝ «պարտվելու», «հազարավոր զոհերի պատճառ դառնալու», «Արցախը հանձնելու», «հող տալու», «Հայաստանի ու Արցախի շահերին դեմ գնալու» և տարբեր այլ մեղադրանքները, մեկ թիմ ենք, ու կատարվածի, կատարվողի համար պատասխանատու եք բոլորդ: Ըստ նույն աղբյուրի, Փաշինյանը թիմակիցներին նաև «չորել» է, թե՝ փաստորեն իշխանության, պաշտոնների վայելքները սիրում եք, պատասխանատվություն ստանձնել չեք ուզո՞ւմ: