Նորածնին աղբարկղ նետած ծնողները 12 և 11 տարվա ազատազրկման են դատապարտվել
Չելյաբինսկի մարզի դատախազությունը իր Տելեգրամյան ալիքումում հրապարակման մեջ հայտնում է, որ նոյեմբերի 16-ին Չելյաբինսկի Կենտրոնական շրջանային դատարանը 12 և 11 տարվա ազատազրկման է դատապարտել նորածին երեխայի ծնողներին, որին նրանք նետել են աղբարկղը։
Գերատեսչության հրապարակման մեջ նշվում է, որ դատարանը համաբնակներին դատապարտել է նորածին երեխային սպանելու փորձի համար։ Նշվում է, որ կինը դատապարտվել է 12 տարվա ազատազրկման՝ ընդհանուր ռեժիմի ուղղիչ գաղութում կրելու համար, իսկ նրա ամուսինը, իր հերթին, դատապարտվել է 11 տարվա ազատազրկման խիստ ռեժիմի ուղղիչ գաղութում։
Դատախազությունը պարզաբանել է, որ տղամարդը մեղավոր է ճանաչվել ՌԴ քրեական օրենսգրքի 30-րդ հոդվածի 3-րդ մասով և 105-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «գ» կետով («Սպանության փորձ»), իսկ կինը մեղավոր է ճանաչվել Ռուսաստանի Դաշնության Քրեական օրենսգրքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ և 105-րդ հոդվածի 2-րդ մասի «գ» կետ («Սպանության դրդում»):