Ցանկացած մեթոդ գործի կդրվի, քանի որ հակառակ դեպքում նրանք պետք է խոստովանեն, որ այդ նախագիծն իրենց մոտ փլուզվել է․ Զախարովա
ԱՄՆ-ն կանի ամեն ինչ, որպեսզի հաջորդ տարի Կիեւի ռեժիմին աջակցելու թեման մնա ջրի երեսին, ցանկացած մեթոդ գործի կդրվի: Այս մասին Комсомольская правда ռադիոկայանի եթերում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան: Տեցեկությունը փոխանցում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Նրանք ամեն ինչ անելու են, որպեսզի այդ թեման ամբողջ 2024 թվականը ջրի երեսին պահեն։ Ստացվում է, որ նրանք իրենց հարկատուներից փող են հանում, նրանք դա կանեն։ Եթե չստացվի, նրանք կխրախուսեն Կիեւի ռեժիմին սարսափելի, այդ թվում՝ ահաբեկչական գործողությունների դիմել, որպեսզի ակտիվություն ցուցաբերեն այդ ուղղությամբ»,- ասել է նա՝ պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ԱՄՆ-ն կշարունակի ֆինանսավորել Ուկրաինային հաջորդ տարի։
Զախարովայի խոսքով՝ ԱՄՆ դեմոկրատական կուսակցության ներկայացուցիչները չեն կարողանա հրաժարվել Կիևին աջակցելուց 2024 թվականի նախագահական ընտրությունների նախընտրական մրցավազքի ժամանակ:
«Ցանկացած մեթոդ գործի կդրվի, ցանկացած մեթոդ, եւ, անշուշտ, կլինի տեղեկատվական-քաղաքական մեծ շոու, քանի որ հակառակ դեպքում նրանք պետք է խոստովանեն, որ այդ նախագիծն իրենց մոտ փլուզվել է, իսկ դեմոկրատների համար, նրանց համար, ովքեր հիմա գնում են նախընտրական փուլ, դա մահվան նման է»,- հավելել է նա:
Զախարովան ընդգծել է, որ Սպիտակ տանը չի հուզում բուն Ուկրաինայի և ուկրաինացիների ճակատագիրը: