«Նիկոլը Բատկայի դեր է խաղում. լավ է՝ ունիտազը չտվեց Ժաննա Անդրեասյանի ձեռքը». Նաիրա Զոհրաբյան
«Ժողովրդավարություն և անվտանգություն» ՀԿ-ի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանն այսօր ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի գործով դատական նիստից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց` Արմեն Աշոտյանի և մյուսների դատավարությանը ներկա լինելով, պետք է ի սկզբանե հասկանան, որ դատարանի դահլիճում չկա իրավական գործընթաց։
«Ես չգիտեմ, երբ դատավորն ասում էր, որ Կիպրոսի նախկին նախագահը կամ ԵԱՀԿ խորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահը, եվրոպացի պաշտոնյաներ, պատգամավոր իր համար հեղինակություն չեն, որովհետև ինքն իրենց անձամբ չի ճանաչում, հասկանում եք, սա աբսուրդ է։ Համոզված եմ, որ այսօր էլ լրջագույն միջնորդություններ են ներկայացվելու։ Արմեն Աշոտյանի փաստաբանները խափանման միջոցը փոխելու լրջագույն փաստարկներ են ներկայացնելու, և ես չեմ ուզում այսօր դիմել Նիկոլ Փաշինյանին, որովհետև իրեն դիմելն անիմաստ է։
Ես ուզում եմ դիմել նիստը նախագահողին՝ մի եղեք այն դատավորներից, որոնց մասին Նիկոլն ասում էր՝ կա՞ այս երկրում մի դատավոր, որն իմ հրահանգը չկատարի։
Ցույց տվեք, որ այո, դուք կարող եք չկզել՝ կներեք բառիս համար, չիջնել քաղաքական հրահանգների տակ։ Ակնհայտ է մեկ բան՝ այն, ինչ այսօր կատարվում է Հայաստանում, տոտալ բռնապետություն է, լռեցվում են Նիկոլ Փաշինյանի հիմնական բոլոր ընդդիմախոսները։ Մշտապես ասել եմ և ասում եմ՝ Նիկոլ Փաշինյանի թիվ մեկ թշնամին ինտելեկտն է, դրա համար նա սրբազան պայքար է սկսել ինտելեկտի դեմ»,- նշեց Նաիրա Զոհրաբյանը։