Դուք ուզում էիք եվ փաստացի ոչնչացրեցիք ՀՀ բանակը եվ նրա մարտունակ,տեխնիկական բազան.Հրայր Կամենդատյան
Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում ՀՀ իշխանության ամբողջ բուրգը լեղաճաք եղած խոսում են,որ տարածքը հանձնում են,որպեսզի պատերազմ իբրև թէ չլինի։Բա որ պատերազմին դեմ էիք,2020 թվականի հոկտեմբերի 7 եվ 18 ինչու մերժեցիք ՌԴ կողմից կատարված առաջարկը'զինադադար հայտարարելու վերաբերյալ?: Այդ ժամանակ բունկերում թաքնված քպ պարագլուխը ՌԴ պատասխանել էր,որ մենք կկռվենք։Բա որ պատերազմին դեմ էիք,ինչու 2018 թվականին ազերիների հետ արժանապատիվ հաշտության գործընթաց չսկսեցիք?:Պատասխանը մեկն է,որովհետև դուք ուզում էիք եվ փաստացի ոչնչացրեցիք ՀՀ բանակը եվ նրա մարտունակ,տեխնիկական բազան ։Այո ,եթե ՀՀ բանակը մնար,կամ կորուստները լինեին սակավ,այսօր ոչինչ հանձնող եվ ոչինչ պահանջող չէր լինի։Փաստացի քպ իշխանությունները երեք տարվա ընթացքում միլիտարիստից ձեվափոխվել են կամազուրկ խմբակի,որը պատրաստ է հանձնել ամեն հայերին եվ ամեն հայկականը։Հեռացեք։Հեռացեք դեպի Ադրբեջան,որտեղ ձեր քայլերը ընդունվում են ցնծությամբ։