Որ դեպքում Իսրայելը պատվիրակություն կուղարկի Կահիրե
Իսրայելի կառավարությունը պատվիրակություն չի ուղարկի Կահիրեում բանակցությունները շարունակելու համար, քանի դեռ պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ արմատական շարժումը պատասխան չի տվել Գազայի հատվածում հրադադարի մասին գործարքի վերաբերյալ ակտուալ առաջարկին՝ պատանդներին ազատ արձակելու դիմաց, հայտնել է Kan պետական ռադիոկայանը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրին:
«Այս փուլում որոշվել է, որ պատվիրակությունն ընդհանրապես չի մեկնի Կահիրե ։ Իսրայելում սպասում են ՀԱՄԱՍ - ի պատասխանին, որը (ինչպես սպասվում է) կհետեւի չորեքշաբթի երեկոյան, եւ այդ ժամանակ որոշում կկայացվի»-աղբյուրի խոսքը մեջբերում է ռադիոկայանը ։
CNN հեռուստաալիքի տվյալներով ՝ նոր առաջարկ է կազմվել Իսրայելի օգնությամբ ։ Համաձայնագրի առաջին փուլը ներառում է մի քանի շաբաթվա ընթացքում 20-33 պատանդների ազատ արձակումը ՝ ռազմական գործողությունների դադարեցման և Իսրայելում պաղեստինցի բանտարկյալների ազատ արձակման դիմաց: Հրադադարի տևողությունը կախված կլինի պատանդների թվից, որոնց կհաջողվի ազատ արձակել ։
Երկրորդ փուլը ենթադրում է «կայուն հանգստության վերականգնում» Գազայի հատվածում ։ Դիվանագիտական աղբյուրի խոսքով՝ ձևակերպումը ենթադրում է «մշտական հրադադարի շուրջ համաձայնության գալու միջոց՝ առանց այն այդպես անվանելու անհրաժեշտության»: Այս փուլում ՀԱՄԱՍ-ի մոտ մնացած պատանդներին, այդ թվում՝ ՑԱԽԱԼ-ի գերեվարված զինծառայողներին, եւ զոհվածների մարմինները կփոխանակեն էլ ավելի մեծ թվով պաղեստինցի բանտարկյալների հետ: