«Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում
Վարչախումբը փորձում է ահաբեկել արցախցիներին
Պարեկները երեկ մի քանի ժամ անցկացրել են Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչության շենքում, եկել էին առգրավելու Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանին սպասարկող մեքենան։ Ըստ փաստաբանի, իբր Շահրամանյանի` թմրանյութերի մեջ մեղադրվող խորհրդականի հետ կապված քրեական գործով։
Ականատեսների վկայությամբ՝ պարեկները գրեթե կոտրել են դարպասը և ներխուժել ներկայացուցչություն, այնտեղ մի քանի ժամ անցկացրել, ապա հեռացել՝ մեքենան իրենց հետ չտանելով։
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանի կարծիքով՝ տեղի ունեցածը դասական քաղաքական հետապնդման ակտ է։
Իրականում գործող իշխանություններն այս կերպ փորձել են ահաբեկել Արցախի իշխանություններին, ցույց տալ թե ո՞վ է Հայաստանում հարցեր լուծողը, մյուս կողմից՝ այդ կերպ արցախցիներին հունիսի 9-ի հանրահավաքից առաջ հասկացրել են, որ Գալստանյանին պաշտպանելու դեպքում իրենք ևս հայտնվելու են գործող իշխանությունների և իրավապահ համակարգի թիրախում, եթե Փաշինյանը չի խնայում Արցախի նախագահին, ապա ցանկացած արցախցի պաշտոնյա էլ կարող է իրեն վտանգված զգալ։
Շահրամանյանն, իհարկե, որևէ գործով մեղադրյալի կարգավիճակ չունի, բայց քննիչներն ու պարեկները երեկ իրենց չափազանց լկտի են պահել Արցախի ներկայացուցչությունում, հասկացրել, որ հրահանգ ունեն ցանկացած շեղման դեպքում ձերբակալել, ապա և կալանավորել յուրաքանչյուրին, ով կփորձի աջակցել ընդդիմադիր շարժմանը։