Մարդիկ փորձում Էին վիրավորին տեղափոխել և ոստիկանությունը նրանց մեջ նռնակ է գցում. Ավետիք Չալաբյան
«Ես ինքս մոտիկից ականատես եմ եղել կատարվածին և այն ինչ իրականացրել է ոստիկանությունը, բացարձակ անհամաչափ էր իրավիճակին։ Մի իրավիճակում, երբ մարդիկ նահանջում են, նրանց հետևից նռնակներ նետելը որևէ խելամիտ, իրավաչափ նպատակ չի կարող հետապնդել»,- Panorama.am-ին ասաց «ՀայաՔվե» նախաձեռնության համահիմնադիր Ավետիք Չալաբյանը։
Նա տեղեկացրեց, որ ոստիկանությունը նռնակներ է նետել վիրավոր մարդկանց տարհանող մարդկանց վրա։
«Կան կադրեր, որ մարդիկ փորձում են վիրավորին տեղափոխել և նրանց մեջ նռնակ են գցում որպեսզի լրացուցիչ վնաս հասցնեն, սա կարող է լինել միայն մեկ դեպքում՝ երկրում քաղաքացիական պատերազմի դեպքում»,- ասաց Չալաբյանը։
Նրա խոսքով՝ կա երկու կողմ, որից մեկը փորձում է բիրտ ուժի կիրառմամբ մյուսին ահաբեկել։
Չալաբյանն ասաց, որ անպայման իրավական ընթացք են տալու գործընթացին, քանի որ 100-ից ավել վիրավորներ կան՝ նաև ծանր, այդ թվում Genesis Armenia ուղեղային կենտրոնի հիմնադիր Աբրահամ Գասպարյանը, որին առանձնացրել են, տապալել գետնին և 10 ոստիկանով սկսել են ծեծել։
«Բայց ես որևէ սպասելիք չունեմ, որ այս հանցագործ իշխանությունն ինքն իր ստրուկներին պատժելու է»,-հայտարարեց հասարակական-քաղաքական գործիչը։