Հյուսիսային պողոտայում երեք օտարերկրացու են ծեծել, նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց
Հուլիսի 13-ի գիշերը՝ ժամը 4.50-ին, ՆԳՆ ոստիականության օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգած կինը հայտնել է, որ Հյուսիսային պողոտայում իրենց ծեծի են ենթարկել։
Ժամը 6.36-ին 1-ին համալսարանական հիվանդանոցից է հաղորդում ստացվել. շտապօգնության խումբը Թումանյան փողոցից մարմնական վնասվածքներով բուժօգնության էր տեղափոխել 25-ամյա կնոջ և 38 ու 36 տարեկան երկու տղամարդու՝ երեքն էլ օտարերկրյա քաղաքացի։ Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի քրեական հետախույզները պարզել են, որ Թումանյան փողոցում չորս անհայտ անձինք անհիմն վիճաբանել են նրանց հետ, կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը՝ հայհոյանքներ են հնչեցրել և ձեռքերով ու ոտքերով բազմաթիվ հարվածներ հասցրել՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
Ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ արարքը կատարել են 42 տարեկան երկու տղամարդ։ Նրանք Աբովյան փողոցի շենքերից մեկի մոտ հայտնաբերվել, խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել և տեղափոխվել են ոստիկանության Կենտրոնական բաժին, այնուհետև կազմված փաստաթղթերի հետ ներկայացվել են նախաքննական մարմին: