Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում հուլիսի 25-26-ը
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի՝ հուլիսի 25-ից 26-ը ՆԳՆ ոստիկանության ստորաբաժանումները բացահայտել են հանցագործության 124 դեպք, որից 4-ը՝ նախկինում կատարված:
Մասնավորապես՝ տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու՝ 36, խարդախության և թմրանյութի հայտնաբերման՝ 10-ական, ֆիզիկական ներգործության՝ 9, անձնական ունեցվածքի գողության՝ 8, մարմնական վնասվածք պատճառելու ու հոգեկան ներգործության՝ 6-ական, 4 շենքերի կամ շինությունների կառուցումը կասեցնելու ուղղությամբ օրենքով սահմանված կարգով միջոցներ չձեռնարկելու՝ 4, սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների, զենք-զինամթերքի առգրավման և սառը զենքի հայտնաբերման՝ 3-ական, մարդու առևանգման, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու, խուլիգանության, պաշտոնեական կեղծիքի կամ անփութության, թմրանյութի իրացման ու աշխատանքային պաշտպանության կանոնները խախտելու՝ 2-ական, շորթման, պոռնկությամբ զբաղվելուն նպաստելու, կեղծ ապացույցներ ներկայացնելու, նոտարին սուտ տեղեկություններ հաղորդելու, կեղծ եզրակացություն տալու, սուտ ցուցմունք տալու, սեքսուալ բնույթի գործողությունների հարկադրելու, փաստաթղթի կեղծիքի, սուտ մատնության և ծնողից երեխային ապօրինի բաժանելու՝ 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 3 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 6-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործության դեպքերից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 2, բնակարանային գողության և վրաերթի՝ 1-ական 1 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 9 պատահար. 2 մարդ զոհվել է, 12-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։