Փաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան
Գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանի առաջնորդած «Համահայկական ճակատ» կուսակցությունը պետական գրանցում է ստացել
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի գործակալությունն այսօր գրանցել է «Համահայկական ճակատ» կուսակցությունը։
Խորհրդանշական է, որ պաշտպանության նախկին նախարար, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանի առաջնորդած «Համահայկական ճակատ» կուսակցության գրանցումը տեղի է ունենում այսօր՝ օգոստոսի 23-ին` ՀՀ Անկախության հռչակագրի ընդունման 34-րդ տարեդարձի օրը։
Այս ամբողջ ընթացքում «Համահայկական ճակատ» շարժումն արդեն ահռելի աշխատանք է արել, հազարավոր համակիրներ, տասնյակ հասարակական-քաղաքական կազմակերպություններ համախմբվել են «Համահայկական ճակատ» շարժման առաջնորդ Արշակ Կարապետյանի շուրջ։
Կազմակերպչա-իրավական բազմաթիվ հարցեր լուծելու համար նույնանուն կուսակցության ստեղծումը չափազանց կարևոր հանգամանք է, որը նոր որակ ու բովանդակություն է հաղորդելու թե՛ արագորեն թափ հավաքող, ՀՀ ընդդիմադիր դաշտում իր առանցքային տեղն ունեցող շարժմանը, թե՛ ՀՀ անկախության համար պայքարի գաղափարին։
Ի դեպ, գեներալ-մայոր Արշակ Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել, նշել, որ այսօր մեր ժողովրդի առաջ կրկին դրված է անկախության իրավունքը հաստատելու, պետականությունը պահպանելու, Հայաստանի սահմանների անվտանգությունն ու անձեռնմխելիությունն ապահովելու, Արցախի կարգավիճակը վերականգնելու և արցախցիների իրավունքները պաշտպանելու, հայերի իղձերն իրականացնելու և պատմական արդարության վերականգնելու խնդիրը։
«Հայաստանի քաղաքացիների հավատքը և հայրենիքի հանդեպ սերն անդրդվելի են, նրանց աշխատանքը հսկայական ներդրում է մեր երկրի զարգացման գործում։ Խիզախորեն, հաղթահարելով բոլոր դժվարությունները, նրանք պաշտպանում են ազգային շահերը։ Ինչպես և Անկախության հռչակագրի ընդունման օրը, մենք պետք է միասնական լինենք մեր պետականությունը պահպանելու ձգտումներում, հայ ժողովրդի ճակատագրի պատասխանատվության հարցում։ Մեր երկրի գոյությունն ու բարգավաճումը կախված է մեզանից յուրաքանչյուրից»,- նշել է Արշակ Կարապետյանը։