Audi-ն ներկայացրել է իր նոր Q5 քրոսովերը (լուսանկարներ)
Գերմանական Audi ապրանքանիշը ներկայացրել է երրորդ սերնդի Q5 քրոսովերը։ Արտադրանքը կառուցված է Premium Platform Combustion (PPC) հարթակի վրա և առաջարկվում է արդյունավետ հիբրիդայինկարգավորիչներով, որոնք հիմնված են ներքին այրման շարժիչների վրա, գրում է Autonews-ը:
Audi Q5-ը դարձել է ապրանքանիշի առաջին քրոսովերը PPC պլատֆորմի վրա՝ համալրված բենզինային և դիզելային շարժիչներով, որն ավելի խնայող է դառնում MHEV plus հիբրիդային տեխնոլոգիայի շնորհիվ: Եվրոպայում վաճառքի մեկնարկին քրոսովերը կառաջարկվի երեք տարբերակով՝ 48 վոլտ հիբրիդային համակարգով։
Audi Q5-ի բազային մոդելը կհամալրվի 2.0 լիտրանոց բենզինային շարժիչ, որի հզորությունը 201 ձիաուժ է, և կառաջարկվի ինչպես առջևի, այնպես էլ լիաքարշակով: Դիզելային տարբերակում քրոսովերն ունի 2.0 լիտրանոց 201 ձիաուժ հզորությամբ շարժիչ և բացառապես լիաքարշակ է։
SQ5-ի թոփ տարբերակը կստանա 3.0 լիտրանոց V6 տուրբո լիցքավորմամբ 367 ձիաուժ հզորությամբ շարժիչ: Երեք դեպքում էլ շարժիչին ուղեկցում է յոթաստիճան S Tronic կրկնակի կցորդման ավտոմատ փոխանցման տուփը։