Հնարավոր են որոշակի սահմանափակումներ. լայնածավալ վերազինում Team Telecom Armenia-ի ցանցում. «Փաստ»
Մեր ունեցած տեղեկություններով, սեպտեմբերի 30-ին և հոկտեմբերի 1-ին հնարավոր են սահմանափակումներ Team Telecom Armenia-ի բջջային, ֆիքսված կապի ու ինտերնետ ծառայություններում, ինչպես նաև My Team հավելվածի աշխատանքում։ Ընկերությունից «Փաստին» հայտնում են, որ խոսքը սեպտեմբերի 30-ի ժամը 20:00-ից հոկտեմբերի 1-ի ժամը 15:00-ն ընկած ժամանակահատվածի մասին է:
Այդ ընթացքում, վերոնշյալից բացի, անհասանելի կլինեն վճարումները, այդ թվում՝ ընկերության գրասենյակներում, My Team հավելվածի, բանկային և երրորդ կողմի ծառայությունների միջոցով։ Բանն այն է, որ Team Telecom Armenia-ն հայտարարում է ընկերության պատմության մեջ ցանցային ենթակառուցվածքների և ծրագրային ապահովման ամենամեծ արդիականացման ծրագրի մեկնարկի մասին:
Վերազինման արդյունքում կթարմացվեն ցանցային ու սերվերային սարքավորումները և ծրագրային ապահովումը, որը կառավարում է ընկերությունում առկա բոլոր այլ համակարգերն ու հաճախորդների սպասարկման ընթացքը։ Ինչպես հայտնում են ընկերությունից, արդիականացման այս ծրագիրն իրականացվում է ծառայությունների ու սպասարկման որակը նոր մակարդակի բարձրացնելու նպատակով: