Էդմոն Մարուքյանով կզբաղվի ԱԱԾ-ն, երբ իշխանությունը փոխվի․ Հենրիխ Դանիելյան
Հենրիխ Դանիելյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
Էդմոն Մարուքյան, մարդ, ով Նիկոլի կողքին հանձնել է Արցախը և կիսում է մեղավոր լինելու փաստը Նիկոլ Փաշինյանի հետ, քանզի մաս է կազմել իշխանության և դավադիր ծրագրեր իրականացրել։ Էդմոն Մարուքյանով կզբաղվի ԱԱԾ-ն, երբ իշխանությունը փոխվի։ Մի հատ կհասկանաք դուք, ինչ հատուկ հանձնարարության էիք անում և ում հրամանով։ Ուղղակի ծիծաղելի է, երբ «մարդ կուսակցությունը» խոսում է երկրի ներքաղաքական ապագայից։ Ուղղակի զավեշտալի է, որ դուք մեր հասարակությանը գնահատում եք որպես հիշողություն չունեցող հասարակություն, որ մոռացել է, թե դուք ով եք և ինչ եք արել։ Դու, Էդմոն «մարդ կուսակցություն», Նախագահ Սարգսյանին և ՀՀԿ-ին քաղաքական խորհուրդներ մի տուր և դրա հաշվին փորձիր վերադառնալ քաղաքական ասպարեզ։ Դու այստեղից դուրս ես շպրտվել, և քո ճանապարհով գալու է մաչ Նիկոլը։ Մարդիկ հիշում են, դուք ով եք՝ մեր ժողովրդին էշի տեղ դնողներ,Ձեզ հայելու մեջ նայեք, ձեզնից էլ լավ էշ?
Հ.Գ. Դուք Նիկոլ Փաշինյանի մեղսակիցներն եք, ձեր վրայից երբեք այս պիտակը չի մաքրվելու, և 5000 տղու գլուխ կերածները ոչ մի ձև, ոչ մի պարագայում չեն վերարտադրվելու, թեկուզ ուրիշ դեմքով կամ ուրիշ անուններով։ Ձեր իշխանազավթմանը մասնակցելու ու ժողովրդին խաբելու պատճառով 5000 առյուծ տղա կենդանի չի, Արցախը ամբողջությամբ օկուպացված է, և Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարները նստած են Բաքվի բանտերում։ Ձայններդ կտրեք, վեր ընկեք տեղներդ։ Ժողովուրդը ամեն ինչ հիշում է, Էդմոն։ Քո ու քո նման «մարդ» կուսակցությունների խնդիրը նա է, որ դուք ժողովրդի հետ չեք շփվում, ում ծառայում եք, նրա ասածներն եք լոբբինգ անում։