Հերթական նվերը Նիկոլից աշխատավորներին. Հրայր Կամենդատյան
Հրայր Կամենդատյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․
Հերթական նվերը նիկոլից աշխատավորներին
Ինչպես գիտեք նիկոլական իշխանությունը 2025 թվականի հունվարի մեկից փոխում է շրջանառության հարկի դրույքաչափերը։Նախկինում գործող հինգ տոկոսի փոխարեն տնտեսվարողները կվճարեն շրջանառության հասույթի տաս տոկոս։Քպ անմեղսունակ քարոզիչները եվ հատկապես մի ֆիկտիվ հանրապետական պապոյան թմբկահարում են,որ միևնույն ժամանակ աճելու է հաշվարկված հարկի գումարից հնարավոր նվազեցումը եվ այն կազմելու է 9.5 տոկոս։Այո, այդ 9.5 տոկոսը առաջին հայացքից թվում է ձեռնտու մի քայլ,բայց մի մոռացեք որ մենք գործ ունենք խաբեբա կառավարության հետ։Երկար չբացատրելու համար ընդամենը հարցնենք այդ որոշման հեղինակներին։
Ինչպիսի նվազեցումներ կարող են կատարել տնտեսվարողները,որոնք ի բնե չէին կարող ունենալ փաստաթղթավորված ծախսեր։Որպես օրինակ կարելի քննարկել վարսավիրներին,կրկնուսույցներին,պարուսույցներին,խորհրդատվական բնույթի ծառայություն մատուցողներին,ինչու չէ նաև հոգեհանգստի սրահներին,կամ էլ դագաղ բռնող սև վերնաշապիկով չորս հոգուն։
Հաճախորդի երեսին,եղունգներին ինչ որ բան քսող,կպցնող վարսավիրները , կամ էն հիշատակված չորս հոգին բնականաբար չեն ունենալու փաստաթղթավորված ծախսեր եվ ուրեմն քպ իշխանությունը մեկ զարկով այդ անձանց շրջանառության հարկը բարձրացնում է հարյուր տոկոսով։Հարգելի հայրենակիցներ ,եղեք իրազեկված եվ իմացեք որ այս իշխանությունը երբեք չի եղել աշխատավորների կողմից։Էն չորս հոգին էլ սպասում են սրանց իշխանության վերջին հրաժեշտին։խնդրում ենք առավելագույն տարածել այս ստատուսը։