Փաշինյանի թեկնածուն Արփինե Սարգսյանն է
«Քաղաքացիական պայմանագիրը» նախօրեին երկրորդ փորձից չկարողացավ արդարադատության նախարար ընտրել։ Վարչապետի խոսնակ Նազելի Բաղդասարյանն ու Երևանի փոխքաղաքապետ Սուրեն Գրիգորյանը ինքնաբացարկ հայտարարեցին, իսկ պատգամավոր Արմեն Խաչատրյանի, փաստաբան Ալեքսանդր Սիրունյանի թեկնածությունները մերժեցին ՔՊ վարչության անդամները։
Այժմ արդեն ՔՊ-ն նախարարի թեկնածու փնտրում է կուսակցությունից դուրս։ Երեկ մամուլում տեղեկություններ սկսեցին շրջանառվել, որ որպես արդարադատության նախարարի թեկնածու դիտարկում են ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանի և «Հայաստանի մանուկներ» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Լիանա Ղալթաղչյանի թեկնածությունը։ ՔՊ-ում ավելի հակված են Արփինե Սարգսյանի թեկնածությանը, վերջինս վայելում է Փաշինյանի անվերապահ վստահությունը, նաև կարողացել է լավ հարաբերություններ հաստատել միջազգային կառույցների հետ՝ ոստիկանական բարեփոխումներ անցկացնելու համար։
Լիանա Ղալթաղչյանը 2018 թ. իշխանափոխությունից հետո՝ 2018-2021 թվականներին, զբաղեցրել է վարչապետի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանի տեղակալի պաշտոնը։ Չի բացառվում, որ նրան էլ ՆԳ փոխնախարար նշանակեն Արփինե Սարգսյանի փոխարեն։
ՔՊ-ն նախարարի հարցով վարչության նիստ անելու է հաջորդ շաբաթ։