«Եվրասիա» ՀԿ-ն անցկացրեց «Չարենց և Գորկի. Գրական ճակատագրերը» պոեզիայի երեկոն
«Եվրասիա» ՀԿ-ն կազմակերպել է «Չարենց և Գորկի. Գրական ճակատագրերը» պոեզիայի երեկոն, որը տեղի ունեցավ հայ-ռուսական բարեկամության թանգարանում: Միջոցառման մասնակիցները, հավաքված թանգարանում, կարդացին Եղիշե Չարենցի և Մաքսիմ Գորկու բանաստեղծությունները և գտնում էին զուգահեռներ այս մեծագույն գրողների ճակատագրերի միջև:
Բանաստեղծությունների ընթերցումից հետո բոլորն ունկնդրեցին դասախոսություն և մասնակցեցին ինտելեկտուալ խաղին: Յոթ հաղթողները ստացան վկայականներ և այժմ կմեկնեն «Ռուսական հետքը Գյումրիում» էքսկուրսիա:
«Եվրասիա» ՀԿ-ն ոչ առևտրային կազմակերպություն է, որը իրականացնում է հումանիտար ծրագրեր՝ ուղղված միջէթնիկական հաղորդակցության զարգացմանը: «Եվրասիայի» նպատակը հետխորհրդային տարածքում ինտեգրացիոն գործընթացների ամրապնդումն է՝ պահպանելով ժողովուրդների ազգային ինքնությունը: Կազմակերպության հիմնական ուղղություններից մեկը դպրոցականների, ուսանողների և երիտասարդ մասնագետների աջակցությունն է: