ԶՊՄԿ-ն ընդլայնում է սոցիալական ծրագրերը
Հայաստանի թիվ մեկ հարկատուն՝ Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատն ընդլայնում է սոցիալական բնույթի նախագծերը, որոնք առանց այն էլ՝ չափազանց շատ են։ Կոմբինատը Սյունիքի մարզի Աճանան գյուղին 7 մլն դրամ է տրամադրել նոր ջերմոցներ կառուցելու համար։ Ծրագրի շրջանակում աճանանցիները կտիրապետեն նաև ջերմոցային տնտեսության զարգացման հմտություններին:
Սոցիալական ծրագրերը, որ իրականացնում է ԶՊՄԿ-ն, առանցքային նշանակություն ունեն Սյունիքի և մարզում հանգրվանած արցախցիների համար։ Երկար տարիներ կոմբինատը սոցիալական հարյուրավոր ծրագրեր է իրականացրել, հատկապես Սյունիքի մարզում անգնահատելի է այն աշխատանքը, որն իրականացրել է կոմբինատը։
Շաբաթներ առաջ էլ կոմբինատը մոդուլային նոր բուժակ - մանկաբարձական կետ էր բացել սահմանամերձ Սրաշենում: Արևային վահանակների ջեռուցմամբ, անհրաժեշտ բժշական սարքավորումներով, պատգարակներով ու դեղորայքով հագեցած կենտրոնը բժշկական մի շարք ծառայություններ է մատուցում սահմանամերձ գյուղի բնակիչներին: Առողջապահական ծառայությունները պետք է հասանելի լինեն բոլոր բնակավայրերում։ Նախաձեռնությունը շարունակական է լինելու, այլ գյուղեր էլ կունենան հնարավորություն օգտվելու առողջապահական կետերից։